Zápis ke studiu na VŠE

Zápis ke studiu na VŠE probíhá rozdílně fakulta od fakulty. Opět nejrychlejší je na FÚ, kdy studenty nezdržují celou věčnost čtením oficiálních stránek jako na FPH. Nebo například na FMV doporučují vzít si s sebou notebook. Dále se zde také dozvíte informace o seznamovacím kurzu.

Já osobně se zúčastnil zápisu na FPH – třetí fakulty VŠE. Při vstupu si každý připravil občanský průkaz a ještě před samotnou kontrolou dostal 2 letáky týkající se seznamovacího kurzu a základních informacích o škole. Následovala kontrola. Každý také dostal 3 prázdné potvrzení o studiu, které bylo třeba vyplnit během následující hodinového programu, který se skládal převážně ze čtení studijních plánů a dalších informací z oficiálních stránek školy. Po dočtení se začaly tvořit obrovské fronty u referentek, které razítkovaly vyplněné potvrzení o studiu. Je dobré vzít si s sebou i další formuláře, které chcete potvrdit (například MHD).

V další části zápisu jste si mohli jít zařídit ID kartu. Je několik variant – obyčejná zdarma, multifunkční VŠE (umožňuje placení v kantýně a podobně) nebo nejdražší multifunkční ISIC. Rozdíl v ceně už není takový, takže se rozhodně vyplatí. Na kartu si musíte vyplnit formulář, vystát si frontu na focení a zaplatit na místě (ideálně přesnou částkou).

Vypadá to jako zastávka na pár desítek minut, ale na FPH počítejte spíše s pár hodinami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.