VŠE – jak na přijímačky z matematiky

Většina přijatých studentů VŠE se jasně shoduje, že nejspolehlivější možností přípravy na přijímací testy z matematiky je propočítávání testů z minulých let. Je to nejlepší způsob zejména díky tomu, že typy příkladů se každý rok opakují. V testech se mění pouze četnost výskytu určité látky, ale požadované znalosti zůstávají stejné a vycházejí z učiva státního gymnázia. Nicméně právě díky opakování typů příkladů se testy může naučit snadno a úspěšně řešit student prakticky jakékoliv školy.

K přípravě na přijímačky počítáním těchto testů lze zvolit z několika způsobů jako jsou přípravné kurzy, literatura, internet nebo čistě jen přijímací testy z minulých let.

 

1. Přípravné kurzy 

První varianta je nejlepší pro studenty, kterým se do samostatného počítání moc nechce nebo jim matematika moc nejde, takže se vzorovými testy moc nehnou. Přípravné kurzy člověka donutí se na učení podívat a profesoři jim vše vysvětlí. Ideální je zvolit kurzy, které nabízí přímo VŠE.
Orientační cena: 2300 – 3700 Kč (dle počtu hodin)

 

2. Internetová výuka

Nevýhodou běžných kurzů je nutnost dojíždění a časové vázanosti na určitý den a čas v týdnu. Tento problém řeší internetové výukové videa, kde příklad po příkladu vysvětlují postup asi 135 zadání (9 variant).

Orientační cena: 80 Kč/ 8 variant.

Odkaz: http://vsetesty.cz

 

3. Literatura

Dle mého názoru je rozhodně nejlepší zakoupit knihu Matematika k přijímacím zkouškám na VŠE.  Autorem této publikace je profesor VŠE  Jindřich Klůfa a najdete zde jak soubor všech variant, tak výklad středoškolské matematiky, která je obsažena v přijímacích testech.

Orientační cena: 180 Kč

Další zajímavou přípravou  jsou skripta Přijímací zkoušky z matematiky na VŠE nakladatelství AMOS, kde jsou příklady řešeny velice podrobně a nechybí ani vysvětlení jednotlivých kroků. Nicméně typy příkladů už jsou zde poněkud starší a mírně se liší od novějších zadání přijímaček.

Orientační cena: 245 Kč

 

4. Testy z minulých let

Asi nejdostupnější možností je propočítávání jednoho testu za druhým. Ideální je zvolit několik variant z každého roku přijímacích zkoušek. Nezapomeňte na ročníky 2011 a 2012, kde se nově objevily i slovní úlohy.

Testy z minulých let najdete na oficiálních stránkách školy nebo na různých úložných serverech jako je například Uložto.cz. Na stránkách katedry bankovnictví a pojišťovnictví se pak nachází i on-line cvičný test, kde se po vyplnění dozvíte počet bodů a zda byste byli přijati ke studiu.

Orientační cena: 0 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.