VŠE – jak na přijímačky z angličtiny

Připravit se na přijímací testy z angličtiny je o něco těžší než na matematiku, především protože počet studijních materiálů je výrazně menší. Nicméně i zde však existuje několik osvědčených způsobů, jak se spolehlivě připravit. Základem jsou opět  vzorové testy z minulých let.

 

1. Literatura

Knih zabývajících se angličtinou pro VŠE tolik není, ale přeci nějaké najdeme. Mně osobně asi nejlepší přišla publikace Přijímací zkoušky na vysoké školy ekonomického zaměření – Angličtina. Ačkoli jsou v názvu obecně ekonomické školy, ve skutečnosti zadání vycházejí právě z přijímaček VŠE.

Orientační cena: 229 Kč

 

2. Přípravné kurzy 

I pro angličtinu připravuje (nejen) VŠE kurzy, které vycházejí ze zadání testů.

Orientační cena: 2300 – 3700 Kč (dle počtu hodin)

Odkaz: http://www.vse.cz/obecne/pripravne_kurzy.php3

 

3. PC výuka – Memostation

Na tomto webu již dříve zmiňovaný program Memostation je rozhodně skvělá výuková pomůcka s velkým potenciálem. Zadání se naučíte správně řešit velice rychle a základní verze programu je zdarma. Bohužel poskytovaný materiál obsahuje pouze 250 testových otázek . Nicméně samozřejmě je zde možnost si databázi rozšířit i o vlastní otázky.

Orientační cena: 0 Kč

 

4. Zadání z minulých let.

Staré testy najdeme stejně jako matematiku na stránkách VŠE nebo například na Uložto.cz. Na stránkách katedry bankovnictví a pojišťovnictví se pak nachází i on-line cvičný test, kde se po vyplnění dozvíte počet bodů a zda byste byli přijati ke studiu.

Orientační cena: 0 Kč

 

5. Internetové stránky Help For English

Při opravě cvičných testů se může snadno stát, že nebudete tušit proč je správná odpověď jiná než jste zaškrtli. V tomto případě jsou šikovnou pomůckou internetové stránky Help For English, které byly také na Xwebu.8u již zmiňovány. Na webu naleznete téměř vše potřebné pro úspěšné studium angličtiny a především pro úspěšné složení přijímacího testu.

Orientační cena: 0 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.