Srovnání cashback portálů – peníze za nakupování

Znáte caschback portály? Jsou to stránky, které umožňují vrátit část peněz z nákupů na internetu. Je to něco jako věrnostní programy supermarketů nebo u bonusy u kreditních karet.

 

Jak to funguje?

Systém je velmi jednoduchý, před každým nákupem stačí jen projít přes cashback stránku, a poté získáte určité procento z nákupu zpět do virtuální peněženky. Zabere to asi 10 sekund a u některých partnerů jsou odměny poměrně vysoké, především před Vánocemi tak můžete ušetřit ze studentského rozpočtu už docela zajímavé peníze. Tyto weby totiž dostávají provize za to, že e-shopům přivedou zákazníky a o tyto provize se podělí s vámi. Obchod získá zákazníka, portál provizi a Vy odměnu, všichni budou spokojeni. Například u populárního Aliexpressu můžete získat 6 procent zpět, u různých bank a pojištění třeba 250 korun. Zajímavé je použít cashback u dovolené, kde se počítá i pár procent. Dále také dostanete 100 Kč za první nákup a 25 Kč za instalaci rozšíření do prohlížeče. Tisíce ani miliony to sice nejsou, ale na druhou jsou to peníze v podstatě za nic. Konkurence je veliká, proto níže jsme vybrali ty nejzajímavější projekty a na konci článku je uvedeno přehledné shrnutí.

 

Takže jaké jsou ty nejlepší cashback portály?

tipli

 

Tipli.cz je novější projekt, který se systémem ani vzhledem moc neliší od své konkurence. V tom ale jeho výhoda – k získání lepší pozice na už obsazeném trhu nasadil nejvyšší provize, menší minimální výběry a hromady akcí. Za první nákup tak často získáte 100 Kč, někdy i další stovku jen za registraci. Také je k dispozici doplněk do prohlížeče. Doplněk Vás upozorní, pokud jste v obchodě, kde můžete získat peníze zpět a ani o tom nevíte. Velmi šikovná vychytávka za jejíž instalaci navíc získáte i menší finanční bonus.

Registrace na Tipli.cz (otevře v novém okně)

 

plnapenezenka

Mezi nejstarší portály patří naopak PlnaPenezenka.cz. Ta má sice o něco nižší odměny, nicméně najdete tu pár obchodů, které Tipli.cz zatím ještě nemá. Nechybí doplněk do prohlížeče, vstupní bonusy, slevové kupony do obchodů a další zajímavosti.

Registrace na PlnaPenezenka.cz (otevře v novém okně)

 

refundo

Refundo není nejznámější, ani nejpřehlednější, dokonce ani nenabízí nejvyšší odměny, přesto však stojí za pozornost. Má totiž velmi zajímavý věrnostní program, kde získáváte body za návštěvy webu, uplatnění slevových poukazů či za recenze obchodů. Doplněk do prohlížeče za malou odměnu je samozřejmostí.

Registrace na Refundo (otevře v novém okně)

 

vratnepenize

Jako poslední se nesmí zapomenout na VratnéPeníze.cz, princip je stejný jako u předchozích stránek. Opět bonus za registraci nebo za instalaci rozšíření. Trochu netradiční je bonus za použití mobilní aplikace a vůbec samotná existence aplikace.

Registrace na VratnéPeníze.cz (otevře v novém okně)

 

Na závěr přehledné shrnutí:

Tipli.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: vysoká
Vstupní bonus: 0,- Kč (100 Kč za první nákup)
Odměna za doplněk do prohlížeče:  25 Kč
Minimální výplata: 1,- Kč
Časté akce za extra odměny

 

Plnapenezenka.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Minimální výplata: 100,- Kč

 

Vratnepenize.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  20 Kč (při akci 50 Kč)
Minimální výplata: 300,- Kč

 

Refundo.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná až vyšší
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Minimální výplata: 100,- Kč
Zajímavý věrnostní program

 

Uvedená výše odměn platí k 14.3. 2017, v průběhu času se mohou odměny měnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.