Slavnostní imatrikulace studentů VŠE

Imatrikulace se odehrává  ve Venclovského aule v areálu na Žižkově. Je to slavnostní událost, při které se studenti oficiálně přivítají na akademické půdě. Hlavní částí je jednotlivé skládání slibu studenty.

Celý ceremoniál trvá zhruba 1h a 45min. První hodina je vyhrazena pro organizační záležitosti – nejprve se kontroluje docházka a vhodný společenský oděv. Vhodné oblečení je opravdu důležité nepodcenit, protože hrozí samozřejmě nepřipuštění do auly. Každý má přiřazené místo sedadla dle abecedy, což je další důležitý bod kontroly. Skutečně často se stává, že studenti sedí na špatném místě. Nakonec přichází na řadu samotné vysvětlení průběhu imatrikulace a principu chůze před představitele školy ke složení slibu.

Po hodině začíná opravdová imatrikulace příchodem představitelů školy a státní hymnou. Následuje představení vedení VŠE, projev a znění slibu, který musíte po přečtení vašeho jména jít potvrdit podáním ruky se slovy slibuji děkanovi (proděkanovi) fakulty. Po vystřídání všech zúčastněných vše končí studentskou hymnou Gaudeamus Igitur.

Na některých fakultách se můžete také setkat například s podepisováním slibu.

Imatrikulace fakulty Národohospodářské se běžně koná na Hradě.

Po složení slibu dostáváte nebo můžete dostat index. Dnes už je však papírový často dobrovolný – nahradil jej elektronický.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.