Mendelova univerzita v┬áBrn─Ť

Mendelova univerzita v┬áBrn─Ť disponuje velmi rozs├íhlou nab├şdkou obor┼», lze si vybrat od ekonomiky a managementu po zem─Ťd─Ťlstv├ş. M├í 4 fakulty, kter├ę se nach├íz├ş v┬áBrn─Ť. Jedinou v├Żjimku tvo┼Ö├ş Zahradnick├í fakulta, s├şdl├şc├ş v┬áLednici. Univerzita se aktivn─Ť zapojuje do projektu ERASMUS+.

Spolupracuje s┬ávysoko┼íkolsk├Żmi institucemi a zprost┼Öedkov├ív├í studijn├ş pobyty t├ęm─Ť┼Ö po cel├ęm sv─Ťt─Ť. Univerzitu tvo┼Ö├ş p┼Öibli┼żn─Ť 60% ─Źesk├Żch a 40% zahrani─Źn├şch student┼». Ti zakl├ídaj├ş r┼»zn├ę volno─Źasov├ę spolky. Nejv─Ťt┼í├şm z┬ánich je voln├ę sdru┼żen├ş student┼» a akademick├Żch pracovn├şk┼» Fakulty region├íln├şho rozvoje a mezin├írodn├şch studi├ş (FRRMS). Pod├şl├ş se na p┼Ö├şprav─Ť kulturn├şch, spole─Źensk├Żch, sportovn├şch a vzd─Ťl├ívac├şch akc├ş. Fakulty maj├ş v┼íak i sv├ę vlastn├ş spolky a akce, kter├ę si po┼Ö├ídaj├ş sami. Sna┼ż├ş se tak zp┼Ö├şjemnit studium na vysok├ę ┼íkole.

Mendelu se py┼ín├ş vlastn├şmi vinicemi a vinn├Żmi produkty, kter├ę vytv├í┼Öej├ş studenti Zahradnick├ę fakulty v┬áLednici. V┬áBrn─Ť m├í i vlastn├ş botanickou zahradu a arboretum, p┼Ö├şstupn├ę pouze student┼»m univerzity. P├ę─Źi mu v─Ťnuj├ş ┼ż├íci Lesnick├ę fakulty v┬áBrn─Ť. Nach├íz├ş se v┬án─Ťm p┼Öes 13┬á000 druh┼» rostlin. Jako dal┼í├ş nesm├şme opomenout skv─Ťle vybaven├ę laborato┼Öe, biotechnologick├Ż pavilon, kde najdeme pivovar a pek├írnu.

Univerzita nyn├ş zrekonstruovala vysoko┼íkolsk├ę koleje bloku B. M├şsto spole─Źn├ęho soci├íln├şho za┼Ö├şzen├ş a kuchy┼łky na chodb├ích, maj├ş ka┼żd├ę dva pokoje jedny soci├ílky a kuchy┼łku. Mendelu poskytuje ubytov├ín├ş 3300 student┼»m. Vyhrazeny na to m├í 3 ubytovac├ş kapacity.
Stravov├ín├ş je zaji┼ít─Ťno pomoc├ş menz na jednotliv├Żch kolej├şch. Na v├Żb─Ťr zde dostaneme z┬á5 j├şdel a jednotliv├Żch p┼Ö├şloh.

Napsat komentář

Va┼íe e-mailov├í adresa nebude zve┼Öejn─Ťna.